Totální stanice

youtube

Totální stanice je univerzální měřící přístroj

Totální stanice je univerzální měřící přístroj

Totální stanice je přístroj pro současné měření vzdáleností, vodorovných směrů a výškových úhlů - tedy tzv. polárních souřadnic. Jde vlastně o teodolit, který je navíc vybavený dálkoměrem a který je řízený jednoúčelovým počítačem s vestavěným softwarem. Současné totální stanice umožňují dokonce měřit vzdálenost bez použití odrazného hranolu.

Totální stanice mají i vnitřní paměť, do které je možné vložit desítky tisíc záznamů, což je pro většinu měření naprosto dostatečná kapacita. Problém není ani propojení přístroje a počítače. Kromě standardního propojení přes port RS-232C, je dnes možné připojit totální stanici i přes USB port nebo lze využít i připojení přes Bluetooth. Data se přenášejí v běžně používaných formátech (*.dxf, *.txt, ...).

Totální stanice je nejen pro geodety

Totální stanice je nejen pro geodety

Hlavním využitím tohoto přístroje je geodetické měření a vytyčování, nicméně totální stanici dnes stále častěji využívají i stavaři, projektanti či archeologové. Totální stanice totiž obsahují praktický a výkonný software v češtině, který dovoluje spolehlivě vykonávat měřické čínnosti v terénu s dostatečnou přesností a vysokou efektivitou. Software obsahuje množství praktických měřických úloh, které lze využívat přímo při měření. Například je zde možnost okamžitého přepočtu polárních souřadnic do pravoúhlých souřadnic X, Y, Z, což je zvláště výhodné při vytyčování.Další informace

Automatizované a robotické totální stanice

Automatizované a robotické totální stanice

Automatické totální stanice jsou dalším vývojovým krokem při geodetickém měření v terénu. Skupinu automatizovaných přístojů můžeme rozdělit na dvě hlavní skupiny. Robotická totální stanice, někdy jste mohli slyšet i název one-man system, je určena pro geodetické měření v terénu, které plně vykonává jediný pracovník.

Totální stanice se servomotory je určena pro standardní geodetické měření (dva pracovníci), nicméně díky technologickým vymoženostem (automatické sledování hranolu, automatické docilování na hranol...) je i toto měření velmi rychlé a především přesné.

Podrobnější informace

Oblíbený produkt

Mechanická totální stanice s Windows

Mechanická totální stanice s Windows

Totální stanice Geomax Zoom40 neXus5 s vysokou úhlovou přesností 2", dosahem měření bez hranolu 500 m, barevným dotykovým displejem a USB rozhraním. Pohodlné a logické ovládání v češtině programem X•PAD Field Survey.

Podrobnější informace a cena

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo