Měřím.cz

Měřím dobře - měřím rád!

Nivelační lasery

Nivelační lasery - moderní měřící technika pro výškové měření

Nivelační lasery - moderní měřící technika pro výškové měření

Nivelační lasery (nebo horizontální lasery) jsou jednoúčelová laserová zařízení, která se využívají pro měření nebo vytyčování vodorovných rovin. Především na stavbách je zjišťování a měření výšek pravděpodobně ta nejběžnější měřická úloha. Již při základních zemních pracích je nutné zjistit, jaké jsou výškové poměry zájmové oblasti. A to ani nemluvě o téměř denní potřebě přenášet základní výšku na libovolné místo stavby.

Pokud použijete rotační nivelační laser, je výškové měření velmi rychlé, dostatečně přesné a poměrně jednoduché. I nezkušená obsluha se naučí ovládat nivelační laser během velmi krátké doby. Moderní nivelační lasery jsou konstruovány jako samourovnávací, což znamená, že se přístroj jen připevní ke vhodnému stativu, spustí se a vyčká se, dokud se laser sám neurovná. Poté dojde ihned k roztočení laserového paprsku. Snadnější to už být nemůže.

Horizontální laser se používá pro vodorovnou rovinu

Horizontální laser se používá pro vodorovnou rovinu

Jak bylo řečeno výše, nivelační lasery se hodí pouze pro měření vodorovné nebo-li horizontální roviny. Pokud potřebujete vytyčovat roviny skloněné, je nutné používat rotační sklonové lasery, které umožňují přímé nastavení roviny do sklonu, který se u kvalitních rotačních laserů zadává rovnou v procentech. Ve speciálních případech se pro měření ve sklonu dají použít i potrubní lasery.

Nivelační laser rozmítá laserový paprsek, zpravidla červené barvy, který je velmi dobře viditelný především v interiéru. V exteriéru se pro zachycení laserové stopy využívá laserový přijímač, který s vysokou přesností zobrazí na displeji polohu měřené roviny.

Nivelační laser může v některých případech s úspěchem nahradit i standardní optický nivelační přístroj.Další informace

Geomax Zone20 H

Nivelační laser Geomax Zone20 H

Geomax Zone20 H

možnost nastavení obecně skloněné roviny

Tato stránka používá cookies. Vice info