Nivelační lasery

youtube

Nivelační lasery - moderní měřící technika pro výškové měření

Nivelační lasery - moderní měřící technika pro výškové měření

Nivelační lasery (nebo horizontální lasery) jsou jednoúčelová laserová zařízení, která se využívají pro měření nebo vytyčování vodorovných rovin. Především na stavbách je zjišťování a měření výšek pravděpodobně ta nejběžnější měřická úloha. Již při základních zemních pracích je nutné zjistit, jaké jsou výškové poměry zájmové oblasti. A to ani nemluvě o téměř denní potřebě přenášet základní výšku na libovolné místo stavby.

Pokud použijete rotační nivelační laser, je výškové měření velmi rychlé, dostatečně přesné a poměrně jednoduché. I nezkušená obsluha se naučí ovládat nivelační laser během velmi krátké doby. Moderní nivelační lasery jsou konstruovány jako samourovnávací, což znamená, že se přístroj jen připevní ke vhodnému stativu, spustí se a vyčká se, dokud se laser sám neurovná. Poté dojde ihned k roztočení laserového paprsku. Snadnější to už být nemůže.

Horizontální laser se používá pro vodorovnou rovinu

Horizontální laser se používá pro vodorovnou rovinu

Jak bylo řečeno výše, nivelační lasery se hodí pouze pro měření vodorovné nebo-li horizontální roviny. Pokud potřebujete vytyčovat roviny skloněné, je nutné používat rotační sklonové lasery, které umožňují přímé nastavení roviny do sklonu, který se u kvalitních rotačních laserů zadává rovnou v procentech. Ve speciálních případech se pro měření ve sklonu dají použít i potrubní lasery.

Nivelační laser rozmítá laserový paprsek, zpravidla červené barvy, který je velmi dobře viditelný především v interiéru. V exteriéru se pro zachycení laserové stopy využívá laserový přijímač, který s vysokou přesností zobrazí na displeji polohu měřené roviny.

Nivelační laser může v některých případech s úspěchem nahradit i standardní optický nivelační přístroj.Další informace

Možnosti měření se stavebními lasery

Nepodceňte nákup kvalitního stativu

Nepodceňte nákup kvalitního stativu

Přesnost vaší práce bude závislá nejen na použitém rotačním laseru, ale také na používaném příslušenství. Je nutné si uvědomit, že rotační laser bude stát na stavbě po celý pracovní den a proto jeho postavení musí být co nejstálejší. Pro rotační lasery byly proto vyvinuty speciální, těžké a velmi stabilní teleskopické stativy, které tento požadavek splňují. Navíc, výsuvný stativ dovoluje nastavit základnu pro umístění rotačního laseru do libovolné výšky (až 4m), což oceníte nejen při automatizovaném řízení zemních strojů. Při vysuntí rotačního laseru do větší výšky totiž nedochází k zastínění rotujícího paprsku jinou stavební technikou, auty či stavebními buňkami.

Ať již pracujete v interiéru, v exteriéru nebo používáte lasery k automatizovanému řízení zemních strojů (nivelace bagru), je pevný a odolný teleskopický stativ tou nejvhodnější pomůckou k vašemu rotačnímu laseru. Rozhodně se vyplatí v tomto ohledu nešetřít.

Další informace

Nivelační laser Geomax Zone20 H - zvýhodněná sada

Nivelační laser Geomax Zone20 H - zvýhodněná sada

Nivelační laser Geomax Zone20 H je exteriérový rotační laser pro měření vodorovné a obecně skloněné roviny s vysokou odolností IP 67. Jeho přesnost je ±7,5 mm/100 m a pracovní dosah 900 m.

V cenově zvýhodněné sestavě je včetně robustního stativu a laserové latě. Prodloužená záruka 36 měsíců.

Podrobnější informace a cena

Aktuální nabídka

Nivelační laser Pulsar H

Nivelační laser Pulsar H

Samonivelační horizontální laser Pulsar H s dosahem 600 m je určen pro měření a vytyčování vodorovné roviny s přesností ±1 mm/10 m. Odolnost IP 65.

Podrobnější informace

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo