Měřící tyče

youtube

Teleskopická měřidla jsou určena pro přesné měření vzdáleností

Teleskopická měřidla jsou určena pro přesné měření vzdáleností

Teleskopické nebo-li výsuvné měřící tyče a měřické latě se používají především pro měření světlých výšek a při zjištování skutečných vnitřních rozměrů (okna, dveře). V mnoha případech je teleskopická měřící lať jedinou možností při doměřování do těžko přístupných míst nebo při měření rozměrů složitých konstrukcí či technologických zařízení.

Hlavní výhodou těchto měřidel je jejich vysoká přesnost a rychlost při měření. Další nespornou výhodou je fakt, že měření pomocí tohoto zařízení může vykonávat samostatně jediný pracovník. Velmi praktická je určitě i možnost měřidlo po ukončení měření složit do snadno přenositelných rozměrů. Teleskopické měřící tyče mají velmi odolnou konstrukci, která dovoluje jejich použití i za ztížených podmínek a která zaručuje i jejich dlouhou životnost.

Pro měření vzdáleností můžete využít

Odečítací zařízení

Odečítací zařízení

Měřící tyče mají vlastní odečítací zařízení (bubínek) pro pohodlné a přesné odečítání hodnot při měření vzdáleností. Jednotlivé měřícké tyče se liší svým dosahem a pak i polohou odečítacího bubínku. U výsuvných měřídel, u který se předpokládá hlavní použití při měření roztečí či nepřístupných míst je odečítací bubínek umístěn na okraji měřidla. U měřidel, které jsou konstruovány především pro měření výšek je odečítací zařízení umístěno přibližně ve výšce očí.Další informace

Aktuální nabídka teleskopických tyčí a latí

 • Měřická tyč mEssfix

  Teleskopická měřicí tyč mEssfix

  Teleskopická měřická tyč MESSFIX má pohodlné odečítání měřených hodnot a je proto nedocenitelnou pomůckou pro měření vnitřních rozměrů, a to nejen v interiéru.

 • teleskopická lať MESSFIX-S

  Teleskopická měřicí lať mEssfix-S

  Měřící teleskopická lať MESSFIX-S je určena pro přesné měření výšek a svislých vzdáleností. Odečítání hodnot vzdáleností je na bubínku ve výšce očí.

 • Teleskopická měřicí lať Telefix

  Teleskopická měřicí lať Telefix

  Teleskopická měřicí lať Telefix je ideálním pomocníkem pro měření světlých výšek, otvorů a roztečí. Pohodlné odečítání na analogové stupnici po vysunutí jednotlivých dílů.

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo