Měřím.cz

Měřím dobře - měřím rád!

Totální stanice

Totální stanice je univerzální měřící přístroj

Totální stanice je univerzální měřící přístroj

Totální stanice je přístroj pro současné měření vzdáleností, vodorovných směrů a výškových úhlů - tedy tzv. polárních souřadnic. Jde vlastně o teodolit, který je navíc vybavený dálkoměrem a který je řízený jednoúčelovým počítačem s vestavěným softwarem. Současné totální stanice umožňují dokonce měřit vzdálenost bez použití odrazného hranolu.

Totální stanice mají i vnitřní paměť, do které je možné vložit desítky tisíc záznamů, což je pro většinu měření naprosto dostatečná kapacita. Problém není ani propojení přístroje a počítače. Kromě standardního propojení přes port RS-232C, je dnes možné připojit totální stanici i přes USB port nebo lze využít i připojení přes Bluetooth. Data se přenášejí v běžně používaných formátech (*.dxf, *.txt, ...).

Totální stanice je nejen pro geodety

Totální stanice je nejen pro geodety

Hlavním využitím tohoto přístroje je geodetické měření a vytyčování, nicméně totální stanici dnes stále častěji využívají i stavaři, projektanti či archeologové. Totální stanice totiž obsahují praktický a výkonný software v češtině, který dovoluje spolehlivě vykonávat měřické čínnosti v terénu s dostatečnou přesností a vysokou efektivitou. Software obsahuje množství praktických měřických úloh, které lze využívat přímo při měření. Například je zde možnost okamžitého přepočtu polárních souřadnic do pravoúhlých souřadnic X, Y, Z, což je zvláště výhodné při vytyčování.Další informace

Totální stanice s USB

Totální stanice s Windows a USB portem

Totální stanice s Windows

Import i export dat v DXF

Tato stránka používá cookies. Vice info