Totální stanice

youtube

Totální stanice je univerzální měřící přístroj

Totální stanice je univerzální měřící přístroj

Totální stanice je přístroj pro současné měření vzdáleností, vodorovných směrů a výškových úhlů - tedy tzv. polárních souřadnic. Jde vlastně o teodolit, který je navíc vybavený dálkoměrem a který je řízený jednoúčelovým počítačem s vestavěným softwarem. Současné totální stanice umožňují dokonce měřit vzdálenost bez použití odrazného hranolu.

Totální stanice mají i vnitřní paměť, do které je možné vložit desítky tisíc záznamů, což je pro většinu měření naprosto dostatečná kapacita. Problém není ani propojení přístroje a počítače. Kromě standardního propojení přes port RS-232C, je dnes možné připojit totální stanici i přes USB port nebo lze využít i připojení přes Bluetooth. Data se přenášejí v běžně používaných formátech (*.dxf, *.txt, ...).

Totální stanice je nejen pro geodety

Totální stanice je nejen pro geodety

Hlavním využitím tohoto přístroje je geodetické měření a vytyčování, nicméně totální stanici dnes stále častěji využívají i stavaři, projektanti či archeologové. Totální stanice totiž obsahují praktický a výkonný software v češtině, který dovoluje spolehlivě vykonávat měřické čínnosti v terénu s dostatečnou přesností a vysokou efektivitou. Software obsahuje množství praktických měřických úloh, které lze využívat přímo při měření. Například je zde možnost okamžitého přepočtu polárních souřadnic do pravoúhlých souřadnic X, Y, Z, což je zvláště výhodné při vytyčování.Další informace

Plně automatický aktivní one-man systém

Plně automatický aktivní one-man systém

Aktivní one-man systém v plné výbavě, to je robotická sestava totální stanice Geomax Zoom95 Active s aktivním vyhledáváním cíle. Funkce Scout, TRack a AiM zajišťují rychlé automatické vyhledání hranolu, jeho průběžné sledování, a nakonec i přesné docílení při vlastním měření. Rozhraní Long Bluetooth s dosahem 600 m.

Pro automatizovaný pohyb přístroje se využívá inovativní X-motion hybridní pohon, který dokáže sledovat hranol pohybující se ve vzdálenosti 100 m rychlostí 90 km/h. Totální stanice Zoom95 je k dodání ve čtyřech verzích, dle přesnosti měření úhlů - standardní 5" a 3", pro přesné a náročné měřické práce 2" nebo dokonce 1".

Podrobnější informace

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo