Laserové dálkoměry

youtube

Laserové dálkoměry měří rychle, přesně a spolehlivě

Laserové dálkoměry měří rychle, přesně a spolehlivě

Laserový dálkoměr se stal v průběhu posledního desetiletí oblíbeným a téměř nenahraditelným pomocníkem při bezkontaktním měření vzdáleností. Měření délek tímto zařízením je velmi přesné a neuveřitelně rychlé. Běžnou vzdálenost je možné laserovým dálkoměrem změřit na milimetry a to za dobu kratší než jedna vteřina.

Dalšími výhodami moderních laserových dálkoměrů jsou jejich snadná obsluha, nízká hmotnost a především i nevelké rozměry. Velikost dnešního dálkoměru je jen nepatrně větší než rozměry běžného mobilního telefonu. Kromě možnosti měřit vzdálenosti, umožňuje laserový dálkoměr i využití základních či pokročilých výpočetních funkcí (Pythagorova věta, výpočty ploch a objemů...). Nejnovější modely dokonce umožňují i měření sklonů a následný přepočet změřené vzdálenosti na vzdálenost vodorovnou.

Rozdělení laserových dálkoměrů dle vybavení

 • Standardní laserový dálkoměr

  Standardní laserový dálkoměr pro interiér

  Laserový dálkoměr pro interiér má snadné ovládání, nevelké rozměry, nízkou hmotnost a základní funkce pro rychlé měření vzdáleností, ploch a objemů.

 • Laserový dálkoměr s Bluetooth Smart

  Laserový dálkoměr s Bluetooth Smart

  Vestavěný modul Bluetooth v laserovém dálkoměru umožňuje okamžitě bezdrátově přenášet měřená data do externích zařízení.

 • Laserový dálkoměr se sklonoměrem

  Laserový dálkoměr se sklonoměrem

  Vestavěný sklonoměr umožňuje měření sklonů, zpřesňuje přepočet vzdáleností do vodorovné roviny a zjednodušuje výpočet výšek a převýšení.

 • Laserový dálkoměr s kamerou

  Laserový dálkoměr s kamerou

  Laserové dálkoměry s vestavěnou kamerou ulehčují měření větších vzdáleností nejen v interiéru, ale především veškeré měření v exteriéru.

 • Robotický laserový dálkoměr

  Robotické laserové dálkoměry

  Geomax Zoom3D je unikátní robotický dálkoměr pro přesné měření ve 3D. Jeho využití je možné nejen v interiéru, ale i v exteriéru.

Vestavěná kamera a rozhraní Bluetooth

Vestavěná kamera a rozhraní Bluetooth

Asi posledním velkým krokem ve vývoji laserových dálkoměrů bylo integrování kamery do těla zařízení. Díky tomu se podstatně rozšířila oblast, ve které je dnes možné laserový dálkoměr využívat. Dříve téměř nerealizovatelné měření v exteríéru je proto nyní mnohem snadnější a přesnější.

Do vývoje laserových dálkoměrů samozřejmě zasáhl i překotný vývoj týkající se bezdrátové komunikace mezi různými, na první pohled rozdílnými, zařízeními. Dnes nám již připadá normální, že svým mobilním telefonem či tabletem mohu ovládát, televizi, spouštět topení či monitorovat nějaký prostor. Ne snad, že by ovládání televize laserovým dálkoměrem mělo nějaký smysl, ale například propojení tabletu a laserového dálkoměru je možné a velmi užitečné.

Některé laserové dálkoměry jsou vybaveny rozhraním Bluetooth Smart, což po propojení s tabletem či chytrým telefonem (přes Bluetooth) dovoluje okamžitě přenášet naměřené hodnoty do propojeného zařízení. Na obrazovce pak můžete přímo nakreslit (nebo si vyfotit) měřený prostor a jednotlivé hodnoty umisťovat přímo do takového náčrtu. Po ukončení měření se takový náčrt uloží a vy si jej můžete vytisknout nebo přenést do jiného počítače k dalšímu zpracování.Další informace

Laserové dálkoměry se vyrábí od roku 1993

Laserový dálkoměr byl původně (na počátku devadesátých let minulého století) používán jen pro měření v interiéru. Přístroje byly velmi rozměrné a těžké (cca 10x těžší než dnešní standardní dákloměry), takže manipulovat s nimi nebylo zrovna pohodlné a ani rychlé. První DISTO od společnosti Leica získalo dokonce přezdívku Brick - cihla.

Porovnání velikosti laserových dálkoměrů

Nicméně v průběhu let se díky technologickému rozvoji laserové dálkoměry zmenšovaly, stávaly se lehčími a také jejich užitné vlastnosti se výrazně vylepšily. Dnešní laserový dálkoměr se vejde do dlaně a nabízí kromě standardního měření i některé další užitečné funkce či matematické výpočty. Některé přístroje mají i vnitřní paměť, která ukládá několik posledních měření. Obrazovka přístrojů nejvyšší řady je barevná, skvěle čitelná i na slunci a dokonce existuje i laserový dálkoměr s dotykovou obrazovkou.

Práce s ručním laserovým dálkoměrem je velmi pohodlná, přesná a rychlá. Za velmi krátkou dobu si bez nich nebudete umět svoji každodenní práci ani představit. Standardní laserový dálkoměr měří bez problémů (při dodržení milimetrové přesnosti) vzdálenosti několik desítek metrů. Nejvýkonější modely pak dokáží změřit délky i několik set metrů.

Vyberte si spolehlivé laserové dálkoměry značek Leica a Stabila.

odkaz      odkaz

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo