Měřím.cz

Měřím dobře - měřím rád!

Měřící tyče a latě

Teleskopická měřidla jsou určena pro přesné měření vzdáleností

Teleskopická měřidla jsou určena pro přesné měření vzdáleností

Teleskopické nebo-li výsuvné měřící tyče a měřické latě se používají především pro měření světlých výšek a při zjištování skutečných vnitřních rozměrů (okna, dveře). V mnoha případech je teleskopická měřící lať jedinou možností při doměřování do těžko přístupných míst nebo při měření rozměrů složitých konstrukcí či technologických zařízení.

Hlavní výhodou těchto měřidel je jejich vysoká přesnost a rychlost při měření. Další nespornou výhodou je fakt, že měření pomocí tohoto zařízení může vykonávat samostatně jediný pracovník. Velmi praktická je určitě i možnost měřidlo po ukončení měření složit do snadno přenositelných rozměrů. Teleskopické měřící tyče mají velmi odolnou konstrukci, která dovoluje jejich použití i za ztížených podmínek a která zaručuje i jejich dlouhou životnost.

Odečítací zařízení

Odečítací zařízení

Měřící tyče mají vlastní odečítací zařízení (bubínek) pro pohodlné a přesné odečítání hodnot při měření vzdáleností. Jednotlivé měřícké tyče se liší svým dosahem a pak i polohou odečítacího bubínku. U výsuvných měřídel, u který se předpokládá hlavní použití při měření roztečí či nepřístupných míst je odečítací bubínek umístěn na okraji měřidla. U měřidel, které jsou konstruovány především pro měření výšek je odečítací zařízení umístěno přibližně ve výšce očí.Další informace

Tato stránka používá cookies. Vice info