Potrubní lasery

youtube

Rychlost a přesnost, to jsou potrubní lasery

Rychlost a přesnost, to jsou potrubní lasery

Potrubní laser se uplatní hlavně při budování liniových staveb či inženýrských sítí - především pak při výstavbě kanalizace. Z tohoto důvodu můžete pro potrubní laser slyšet i pojmenování kanalizační laser či kanálový laser. Tento liniový laser ale lze využívat nejen pro budování kanalizací, ale i například pro všechny liniové stavby (obrubníky, betonová koryta...), u kterých je nutné dodržet po celé trase přesně daný sklon.

Z potrubního laseru vychází viditelný laserový paprsek, který má přesně daný směr a sklon. Jinými slovy, laserový paprsek vycházející z potrubního laseru vytváří jednoznačnou vodící přímku. Laserová stopa se zachytává speciálním terčem, který se pokládá přímo do kanalizačního potrubí, a díky němuž lze nový prvek trasy (díl potrubí) ihned přesně umístit a připojit k již usazeným dílům.

Přesnost nastavení vodícího laserového paprsku (laserová stopa) potrubních laserů Geomax je 5mm/100m. Sklon paprsku je možné nastavit v rozmezí -10 % až +40 %bez nutnosti přenastavovat potrubní laser ze základního postavení.

Stavební lasery a jejich základní rozdělení

 • Potrubní laser s odolností IP68

  Potrubní laser

  Potrubní laser znatelně zvýší přesnost i produktivitu.

 • Stavební nivelační laser

  Nivelační laser

  Stavební rotační nivelační laser se využívá pro horizontální rovinu

 • Stavební rotační sklonový laser

  Sklonový laser

  Sklonový laser je stavební rotační laser s možností měření sklonu ve dvou osách.

Potrubní lasery jsou velmi odolné přístroje

Potrubní lasery jsou velmi odolné přístroje

Potrubní lasery Geomax jsou konstruovány jako velmi odolná zařízení, jejichž vysoká vodotěsnost a prachotěsnost je charakterizovaná koeficientem IP 68. Jen pro ilustraci: hodnota koeficitentu IP 68 značí absolutní odolnost vůči vodě (potopení do vody až do hloubky 3 m) a prachu. Možnost použití v potrubí od poloměru 125 mm.

Podobně i samotná schránka laseru je maximálně tvarově odolná, díky čemuž je potrubní laser velmi dobře chráněn před případným poškozením jeho optických, elektronických i mechanických součástí. Potrubní lasery mají přehledný a dobře čitelný displej s integrovaným ovládacím panelem, pomocí kterého se laserový paprsek nastavuje do požadovaného směru a sklonu. Sklon je možné zadávat přímo v procentech (%).Další informace

 

Potrubní laser se zeleným paprskem

Potrubní laser se zeleným paprskem

Potrubní laser Geomax 125G má minimální dosah laserového paprsku 200 m. Rozsah nastavení sklonu je od -10 % do +40 %. Přesnost paprsku je ±5 mm/100 m, nastavení požadovaného sklonu je možné v kroku 0,001 %. Potrubní laser je proto absolutně vodotěsný a prachotěsný - IP 68.

Nadstandardní záruka 5 let.

Podrobnější informace a cena >>

Odolnost vůči vodě a prachu je velmi důležitá

Odolnost vůči vodě a prachu je velmi důležitá

Kvalitní potrubní laser musí být velmi odolný především vůči vodě; ideální je, pokud je absolutně vodotěsný a i prachotěsný. Koeficient odolnosti IP 68.

 Oblíbené

Potrubní laser Zeta125

Potrubní laser Zeta125

Další informace

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo