Letecké snímkování

youtube

Letecká fotogrammetrie

Letecká fotogrammetrie

Letecké mapování (letecké snímkování, letecká fotogrammetrie), které získává letecké snímky dotčeného území prostřednictvím letounů, dnes především dálkové ovládaných dronů, je moderní a rychlý způsob získávání informací o přesné poloze zájmových bodů a objektů v terénu. Takto pořízené snímky se následně zpracovávají a vyhodnocují na počítači prostřednictvím speciálních softwarů, a to s výslednou (až) centimetrovou přesností.

Letecké snímkování se využívá v širokém spektru činností, například ve stavebnictví, ochraně životního prostředí, územním plánování, zemědělství, při monitorování životního prostředí, pří záchranných pracích při rychlém vyhledávání pohřešovaných osob a stanovování rozsahu škod, při inspekcích nadzemních vedení (elektrická vedení, plynová vedení...) či vrtů, a v neposlední řadě pro geodetické měření velkých a složitých území.

X-Pad Fusion X-Photo Aerial

Letouny pro leteckou fotogrammetrii

Drony DJI

 • Mavic 3 Enterprise

  Dron DJI Mavic 3 Enterprise

  Řada Mavic 3 Enterprise je moderní průmyslový dron nízké hmotnosti s mechanickou závěrkou, integrovaným fotoaparátem s 56× přiblížením a volitelným modulem RTK pro snímkování v souřadnicích s centimetrovou přesností. Letoun se dodává ve třech verzích Mavic 3E, Mavic 3T a Mavic 3M.

 • DJI Matrice 30

  Dron DJI Matrice 30

  Dron DJI Matrice 30 je vysoce odolný (IP55) a skladný profesionální dron s maximální dobou letu 41 minut, odolností vůči větru o rychlosti 15 m/s, maximální operační výškou 7 km a maximální horizontální rychlostí 23 m/s. Standardní dodávka je s kamerou, typ Matrice 30T má navíc i termokameru.

 • Dron DJI Matrice 350 RTK

  Dron DJI Matrice 350

  Dron DJI Matrice 350 RTK je velmi výkonný letoun s možností připojení až tří periferií pro různé typy prací. Díky vyšší rychlosti a dlouhému doletu poskytuje bezkonkurenční produktivitu při monitorování či měření. Vestavěné GNSS přijímače umožňují měření aktuální polohy metodou RTK.

Pozemní fotogrammetrie

Pozemní fotogrammetrie

Pozemní fotogrametrie je jednou z tradičních metod zpracování geografických dat, která přináší výhody především při podrobné dokumentaci stávajících objektů či staveb. Na rozdíl od standardních geodetických metod měření je při tomto postupu především výrazně zkrácen čas, který je nutný na měření v terénu, což zvláště oceníte při měření ve velmi frekventovaných lokalitách.

Navíc, při následném vyhodnocování snímků ve specializovaných programech, lze na jednotlivých objektech snadněji určit různé drobné detaily, ozdoby, křivky. V neposlední řadě je zásadní výhodou i dokumentační hodnota snímků, které umožňují doplnění různých informací o objektu i později. Při pozemním fotogrammetrii lze po vytvoření výsledného digitálního modelu dosáhnout vysoké přesnosti určení 3D polohy kteréhokoliv jeho prvku.

X-Pad Fusion X-Photo Aerial

Zpracování snímků

X•Pad Office Fusion

Software X•Pad Office Fusion X-Photo Aerial a X-Photo Ground jsou moderní programy od firmy Geomax pro správu a zpracování dat pořízených leteckým nebo pozemním snímkováním.

Závazné systémy pro ČR

Program pracuje v prostředí S-JTSK a B.p.v. a je kompletně v češtině.více informací

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo