Měřím.cz

Měřím dobře - měřím rád!

Sklonové lasery

Rotační lasery pro měření skloněné roviny

Rotační lasery pro měření skloněné roviny

Asi se shodneme, že zdaleka nejobtížnější úlohou při zemních pracích je srovnávání terénu do roviny zadané dvojím sklonem. Kdo někdy tuto úlohu řešil bude jistě souhlasit s tím, že vytyčovat takovou rovinu pomocí optických přístrojů je velmi pracné a zdlouhavé a pokud se má dosáhnout rozumné přesnosti je většinou nutné do práce zapojit i zkušeného geodeta, který bude po většinu doby přítomen a bude svým měřením zemní práce řídít. Kvalitní rotační laser, který umožňuje nastavení sklonu přímo v % a to v obou osách (X,Y), je proto základním kamenem při všech zemních pracích většího rozsahu.

Vyšší produktivita jako mávnutím kouzelného proutku

Vyšší produktivita jako mávnutím kouzelného proutku

A je zde ještě jedno velké plus. Zatímco u nivelačního přístroje musí být při měření dva pracovníci, rotační laser se nastaví na začátku měření a vlastní měření výšek pak dělá jen jeden pracovník. Úspora nákladů a okamžitý vliv na podstatné zvýšení produktivity je zřejmé.

Zatímco rotační lasery pro vodorovnou rovinu (nazývané i horizontální nebo nivelační lasery) jsou ve výbavě stavebních firem již delší čas, velký vzestup zažívají v poslední době sklonové rotační lasery, které je možné nastavit tak, aby byla laserová rovina již přímo v zadaném sklonu (v%). Tomuto stále častějšímu zapojení sklonových rotačních laserů do výrobního procesu se není čemu divit, tlak na vyšší přesnost a produktivitu zemních prací přinesl i do tohoto segmentu stavební činnosti moderní prvky. Zvláště při automatizovném řízení stavebních strojů je role rotačních laserů nezastupitelná.Další informace

Sklonové rotační lasery s nastavením sklonu ve dvou osách

  • Sklonový laser Zone60 HG

    Sklonový rotační laser Geomax Zone60 HG má přesnost 5mm/100 a pracovní dosah 900m. Možnost nastavení sklonu v % v obou osách.

  • Rotační laser Theis Vision 2N

    Sklonový rotační laser Theis Vision 2N má přesnost 5mm/100 a pracovní dosah 600m. Sklon v obou osách a měření svislé roviny.

  • Sklonový laser Pulsar 2S

    Sklonový rotační laser Pulsar 2S má přesnost 10mm/100 a pracovní dosah 500m. Možnost nastavení sklonu v % v obou osách.

Odolnost vůči vodě a prachu je velmi důležitá

Odolnost vůči vodě a prachu je velmi důležitá

Kvalitní sklonový rotační laser musí být velmi odolný vůči povětrnostním vlivům; ideální je, pokud je co nejvíce vodotěsný a prachotěsný. Koeficient by tedy měl být aspoň IP 67.

Dále by měl mít pracovní dosah několik set metrů a jeho přesnost by měla být lepší než 1cm na 100m.

Zone60 DG Beam

Sklonový laser Geomax Zone60 DG Beam

Geomax Zone60 DG Beam

automatické vyhledání polohy přijímače

Tato stránka používá cookies. Vice info