Sklonové lasery

youtube

Rotační lasery pro měření skloněné roviny

Rotační lasery pro měření skloněné roviny

Asi se shodneme, že zdaleka nejobtížnější úlohou při zemních pracích je srovnávání terénu do roviny zadané dvojím sklonem. Kdo někdy tuto úlohu řešil bude jistě souhlasit s tím, že vytyčovat takovou rovinu pomocí optických přístrojů je velmi pracné a zdlouhavé a pokud se má dosáhnout rozumné přesnosti je většinou nutné do práce zapojit i zkušeného geodeta, který bude po většinu doby přítomen a bude svým měřením zemní práce řídít. Kvalitní rotační laser, který umožňuje nastavení sklonu přímo v % a to v obou osách (X,Y), je proto základním kamenem při všech zemních pracích většího rozsahu.

Vyšší produktivita jako mávnutím kouzelného proutku

Vyšší produktivita jako mávnutím kouzelného proutku

A je zde ještě jedno velké plus. Zatímco u nivelačního přístroje musí být při měření dva pracovníci, rotační laser se nastaví na začátku měření a vlastní měření výšek pak dělá jen jeden pracovník. Úspora nákladů a okamžitý vliv na podstatné zvýšení produktivity je zřejmé.

Zatímco rotační lasery pro vodorovnou rovinu (nazývané i horizontální nebo nivelační lasery) jsou ve výbavě stavebních firem již delší čas, velký vzestup zažívají v poslední době sklonové rotační lasery, které je možné nastavit tak, aby byla laserová rovina již přímo v zadaném sklonu (v%). Tomuto stále častějšímu zapojení sklonových rotačních laserů do výrobního procesu se není čemu divit, tlak na vyšší přesnost a produktivitu zemních prací přinesl i do tohoto segmentu stavební činnosti moderní prvky. Zvláště při automatizovném řízení stavebních strojů je role rotačních laserů nezastupitelná.Další informace

Sklonové rotační lasery s nastavením sklonu ve dvou osách

Nepodceňte nákup kvalitního stativu

Nepodceňte nákup kvalitního stativu

Přesnost vaší práce bude závislá nejen na použitém rotačním laseru, ale také na používaném příslušenství. Je nutné si uvědomit, že rotační laser bude stát na stavbě po celý pracovní den a proto jeho postavení musí být co nejstálejší. Pro rotační lasery byly proto vyvinuty speciální, těžké a velmi stabilní teleskopické stativy, které tento požadavek splňují. Navíc, výsuvný stativ dovoluje nastavit základnu pro umístění rotačního laseru do libovolné výšky (až 4m), což oceníte nejen při automatizovaném řízení zemních strojů. Při vysuntí rotačního laseru do větší výšky totiž nedochází k zastínění rotujícího paprsku jinou stavební technikou, auty či stavebními buňkami.

Ať již pracujete v interiéru, v exteriéru nebo používáte lasery k automatizovanému řízení zemních strojů (nivelace bagru), je pevný a odolný teleskopický stativ tou nejvhodnější pomůckou k vašemu rotačnímu laseru. Rozhodně se vyplatí v tomto ohledu nešetřít.

Další informace

Sklonový rotační laset Zone60 DG

Sklonový rotační laset Zone60 DG

Geomax Zone60 DG je plně automatický sklonový laser s možností nastavení sklonu přímo v % v obou osách, s pracovním dosahem 900 m a vysokou přesností ±5 mm/100 m. Možnost automatického vyhledání polohy přijímače ZRD105B.

Podrobnější informace a ceny

Odolnost vůči vodě a prachu je velmi důležitá

Odolnost vůči vodě a prachu je velmi důležitá

Kvalitní sklonový rotační laser musí být velmi odolný vůči povětrnostním vlivům; ideální je, pokud je co nejvíce vodotěsný a prachotěsný. Koeficient by tedy měl být aspoň IP 67, ideálně pak IP 68.

Možnosti měření rovin rotačními lasery

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo