Měřím.cz

Měřím dobře - měřím rád!

Sklonoměry a úhloměry

Měření sklonů a úhlů digitálními úhloměry a sklonoměry

Měření sklonů a úhlů digitálními úhloměry a sklonoměry

Pro měření úhlů se ve stavebnictví i strojírenství používají od nepaměti úhloměry, což jsou zařízení, jejichž dvě ramena se přiloží ke dvěma plochám a na stupnici se odečte sevřený úhel. Původní mechanické úhloměry jsou nyní nahrazovány digitálními úhloměry, které jsou velmi přesné a mají snadnou obsluhu. Po zapnutí sklonoměru a rozevření ramen se na displeji objeví hodnota úhlu ve stupních. Digitální úhloměry mívají rozsah měření od 0° do 199,9° a přesnost měření úhlů je 0,2°. Navíc, na ramenech digitálního úhloměru jsou dvě trubicové libely pro urovnání základního ramene do vodorovné polohy (kdyby bylo potřeba). Snadnější to již být nemůže.

Podobně měření sklonů je díky elektronickým sklonoměrům opravdu jednoduché a velmi přesné. Standardní digitální sklonoměr si můžete představit jako digitální vodováhu, která je opatřena displejem zobrazujícím aktuální hodnotu sklonu na přehledném a dobře čitelném displeji. Vlastní měřený sklon je možné nechat zobrazit buď ve stupních, v procentech nebo v poměrových hodnotách - př. 2mm/1m. Sklonoměry (digitální vodováhy) měří sklony v celém rozsahu - 360°.

Zdrojem pro elektronický úhloměr bývají standardní baterie typu AA, AAA nebo bateriový blok 9V.

Pro měření úhlů a sklonů se používají

  • Digitální úhloměr

    Digitální úhloměr je nezastupitelná pomůcka při přesném měření úhlů nejen mezi stavebními díly. Zobrazuje výsledné hodnoty ve stupních.

  • Digitální sklonoměr

    Sklonoměr se dvěma digitálními displeji pro přesné zjišťování sklonů, s přesností 0,2 °. Měření ve stupních i procentech

  • Laserový dálkoměr

    Moderní laserové dálkoměry mají integrovaný sklonoměr, který zobrazuje aktuální hodnotu sklonu

Tato stránka používá cookies. Vice info