Sklonoměry a úhloměry

youtube

Měření sklonů a úhlů digitálními úhloměry a sklonoměry

Měření sklonů a úhlů digitálními úhloměry a sklonoměry

Pro měření úhlů se ve stavebnictví i strojírenství používají od nepaměti úhloměry, což jsou zařízení, jejichž dvě ramena se přiloží ke dvěma plochám a na stupnici se odečte sevřený úhel. Původní mechanické úhloměry jsou nyní nahrazovány digitálními úhloměry, které jsou velmi přesné a mají snadnou obsluhu. Po zapnutí sklonoměru a rozevření ramen se na displeji objeví hodnota úhlu ve stupních. Digitální úhloměry mívají rozsah měření od 0° do 199,9° a přesnost měření úhlů je 0,2°. Navíc, na ramenech digitálního úhloměru jsou dvě trubicové libely pro urovnání základního ramene do vodorovné polohy (kdyby bylo potřeba). Snadnější to již být nemůže.

Podobně měření sklonů je díky elektronickým sklonoměrům opravdu jednoduché a velmi přesné. Standardní digitální sklonoměr si můžete představit jako digitální vodováhu, která je opatřena displejem zobrazujícím aktuální hodnotu sklonu na přehledném a dobře čitelném displeji. Vlastní měřený sklon je možné nechat zobrazit buď ve stupních, v procentech nebo v poměrových hodnotách - př. 2mm/1m. Sklonoměry (digitální vodováhy) měří sklony v celém rozsahu - 360°.

Zdrojem pro elektronický úhloměr bývají standardní baterie typu AA, AAA nebo bateriový blok 9V.

Pro měření úhlů a sklonů se používají

 • Elektronický digitální úhloměr

  Digitální úhloměr

  Digitální úhloměr je nezastupitelná pomůcka při přesném měření úhlů nejen mezi stavebními díly. Zobrazuje výsledné hodnoty ve stupních.

 • Sklonoměr Stabila se dvěma displeji

  Digitální sklonoměr

  Sklonoměr se dvěma digitálními displeji pro přesné zjišťování sklonů, s přesností 0,2 °. Měření ve stupních i procentech

 • Laserový dálkoměr s vestavěným sklonoměrem

  Laserový dálkoměr

  Moderní laserové dálkoměry mají integrovaný sklonoměr, který zobrazuje aktuální hodnotu sklonu

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo