Měřím.cz

Měřím dobře - měřím rád!

Rotační lasery

Rotační lasery měří vodorovnou nebo skloněnou rovinu

Rotační lasery měří vodorovnou nebo skloněnou rovinu

Rotační laser je moderní přístroj, který se používá ve stavebnictví pro měření vodorovné nebo skloněné roviny. Velkou předností laserových přístrojů je především jejich snadné ovládání; po krátkém zaškolení je rotační lasery schopen používat každý. Porovnáme-li například rotační laser s nivelačním přístrojem, tak naučit se správně pracovat s laserem je mnohem snadnější než pracovat s nivelačním přístrojem. Rotační laser se ustaví na stativ či jinou stabilní podložku a jediným stiskem tlačítka se spustí. Zařízení se samo automaticky urovná do roviny a následně začne vysílat (rozmítat) laserový paprsek v zadané rovině (vodorovné nebo skloněné).

Vyšší produktivita jako mávnutím kouzelného proutku

Vyšší produktivita jako mávnutím kouzelného proutku

A je zde ještě jedno velké plus. Zatímco u nivelačního přístroje musí být při měření dva pracovníci, rotační laser se nastaví na začátku měření a vlastní měření výšek pak dělá jen jeden pracovník. Úspora nákladů a okamžitý vliv na podstatné zvýšení produktivity je zřejmé.

Zatímco rotační lasery pro vodorovnou rovinu (nazývané i horizontální nebo nivelační lasery) jsou ve výbavě stavebních firem již delší čas, velký vzestup zažívají v poslední době sklonové rotační lasery, které je možné nastavit tak, aby byla laserová rovina již přímo v zadaném sklonu (v%). Tomuto stále častějšímu zapojení sklonových rotačních laserů do výrobního procesu se není čemu divit, tlak na vyšší přesnost a produktivitu zemních prací přinesl i do tohoto segmentu stavební činnosti moderní prvky. Zvláště při automatizovném řízení stavebních strojů je role rotačních laserů nezastupitelná.Další informace

Jaký rotační laser si vybrat?

  • Nivelační lasery

    Nivelační laser je plně automatický přístroj pro měření a vytyčování vodorovné (horizontální) roviny.

  • Rotační lasery

    Prostřednictvím rotačního laseru lze měřit i rovinu skloněnou a samozřejmě i rovinu vodorovnou.

  • Sklonové lasery

    Sklonové lasery mají možnost nastavení sklonu ve dvou na sebe kolmých osách při řízení zemních strojů.

Nepodceňte nákup kvalitního stativu

Nepodceňte nákup kvalitního stativu

Přesnost vaší práce bude závislá nejen na použitém rotačním laseru, ale také na používaném příslušenství. Je nutné si uvědomit, že rotační laser bude stát na stavbě po celý pracovní den a proto jeho postavení musí být co nejstálejší. Pro rotační lasery byly proto vyvinuty speciální, těžké a velmi stabilní teleskopické stativy, které tento požadavek splňují. Navíc, výsuvný stativ dovoluje nastavit základnu pro umístění rotačního laseru do libovolné výšky (až 4m), což oceníte nejen při automatizovaném řízení zemních strojů. Při vysuntí rotačního laseru do větší výšky totiž nedochází k zastínění rotujícího paprsku jinou stavební technikou, auty či stavebními buňkami.

Ať již pracujete v interiéru, v exteriéru nebo používáte lasery k automatizovanému řízení zemních strojů (nivelace bagru), je pevný a odolný teleskopický stativ tou nejvhodnější pomůckou k vašemu rotačnímu laseru. Rozhodně se vyplatí v tomto ohledu nešetřít.

Zone60 DG Beam

Sklonový laser Geomax Zone60 DG Beam

Geomax Zone60 DG Beam

automatické vyhledání polohy přijímače

Tato stránka používá cookies. Vice info