3D měřící systémy

youtube

Automatizované 3D měření

Moderní 3D měřící přístroje jsou určeny pro rychlé a přesné měření v interiéru i exteriíéru jediným pracovníkem. Jejich hlavní výhodou je možnost automatizovaněho a velmi přesněho zaměření všech významných bodů okolního prostoru, díky čemuž je později možné vytvoření přesného digitálního modelu místnosti, haly či celého objektu. I nepřístupná místa, která dosud nebylo možné standardním měřením vzdáleností určit, jsou nyní zaměřena s vysokou přesností a velmi rychle. 

Práce s tímto zařízením již nemůže být snadnější. Prostě jej položíte na zem či na jinou pevnou plochu, nebo jej pevně upevníte na stativ. Zařízení se samo urovná a je připraveno pro měření. To vše z jednoho místa v prostoru. Zařízení může pracovat v automatickém nebo v manuálním režimu. 3D měřící zařízení vám laserovou stopou i vytýčí projektované body přímo na stěnách, podlaze nebo na stropě. Profesionální 3D měřící systémy pro exteriér se nazývají laserové skenery a mají dosah ve stovkách metrů. Interiérové 3D měřící systémy mají dosah do 50 m.

3D Disto je univerzální měřidlo pro interiér

3D Disto je univerzální měřidlo pro interiér

3D Disto dokáže změřit všechno. Jde vlastně o laserový dálkoměr s jednoduchým a logickým ovládáním, který měří přímo ve 3D. Veškeré měření probíhá z jednoho bodu - tzv. stanoviště. Na bod, který chcete zaměřit (třeba i na stropě), se prostě zacílí laserová stopa a po spuštění měření se do 3D Dista uloží jeho polohové souřadnice, což je zvláště výhodné při měření těžko přístupných bodů - nosníky, střechy, hrany atp. Na obrazovce kontroléru se v reálném čase zobrazují aktuální měřené hodnoty a dokonce i kresba. Díky zaznamenávání 3D dat do paměti je možné měření vyhodnotit a zjistit či nechat vypočítat důležité prvky dané místnosti, jakou jsou plochy, objemy, sklony, výškové rozdíly či úhly a mnoho dalšího. 3D Disto samozřejmě umí i přenášet danou výškovou úroveň nebo vytyčovat vzdálenost. Veškerá data se ukládají ve standardních formátech (př. *.DXF, *.txt); 3D Disto má i vestavěný fotoaparát, který umí pořídit fotografickou dokumentaci daného prostoru přímo při měření. Import a export dat do PC je možný přes standardní USB rozhraní.

Přesnost 3D Disto je od ±1.0 mm, dosah v interéru je až 50 m. Rozsah měření je 360° horizontálně a 250° vertikálně. Na jedno nabití baterie je možné pracovat až 8 hodin. Kontrolér, kterým se 3D Disto ovládá, má možnost digitálního zvětšení obrazu 8x, 4.8" TFT LCD obrazovku s rozlišením 800 x 480 pixelů a 16 miliony barev. Vestavěná paměť má kapacitu 32 GB.

Standardní sestava 3D Disto

Standardní sestava 3D Disto
 • Leica 3D Disto,
 • řídící jednotka - kontrolér,
 • dálkové ovládání RM100,
 • USB paměť,
 • samolepicí cílové značky,
 • pravítko (pro odsazování bodů)
 • nabíječka pro 3D Disto a řídící jednotku,
 • 2x USB kabel,
 • napájecí kabel,
 • CD s návody.

Automatizované měření ve 3D

 • Interiérový systém pro měření ve 3D

  3D laserový dálkoměr

  Robotický laserový dálkoměr je určen pro měření v interiéru i v exteriéru, maximální dosah je 50m.

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení

Zapomenuté heslo